Home Kontakty Přihlášení / Registrace

Poradna

Odškodnění v případě přerušení pracovní neschopnosti 10.7.2015

Dobrý den, stal se mi pracovní úraz kolene letos v únoru, v březnu jsem byl na operaci kolene a pak jsem chodil na rehabilitace a od 1.7. jdu do práce. V září jdu na další kontrolu, na které se domluvíme na termínu další operace, plastice vazu, po které budu opět na několika měsíční neschopence. Bude mě doplácet zaměstnavatel do 100 % mzdy, když je operace v přímé souvislosti s pracovním úrazem, ale mezi tím byla neschopenka přerušena? Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den, pokud byl úraz řádně zaevidován a zaměstnavatelem byl uznán jako úraz pracovní s plnou odpovědností (100%) zaměstnavatele, bude i následná léčba (operace, rehabilitace..) zaměstnavatelem odškodněna v plné výši. Toto je upraveno v § 370 odst. 2 zákoníku práce.

Zaměstnavatel při odškodnění Vašich dalších nároků vzniklých z pracovního úrazu, ke kterému došlo v únoru letošního roku, zašle příslušné pojišťovně, u které je ze zákona pojištěn příslušné podklady pro Vaše odškodnění (výpočet náhrady na ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti atd).  Při komunikaci s příslušnou pojišťovnou, se Váš zaměstnavatel bude odvolávat na pojistnou událost (odškodnění pracovního úrazu z února) a uvede, že na základě lékařského vyjádření Vaše další léčba (operace, rehabilitace..) je v přímé souvislosti s Vaším pracovním úrazem z února letošního roku.

Mohlo by vás také zajímat

Vaše dotazy